ABADÁ-CAPOEIRA

ABADÁ je zkratkou pro  Associação Brasileira de Apoio e Desenvolvimento da Arte-Capoeira (Brazilská asociace pro podporu a rozvoj umění capoeira).

Je to největší světová mezinárodní organizace, spojující více než 40 zemí a 50 000 lidí po celém světě.

ABADÁ-capoeira, jejíž sídlo se nachází  v Rio de Janeiru, byla založena v roce 1988 mestre Camisou, který vypracoval filozofii a metodiku výuky capoeiry na základě pokrokových myšlenek svého učitele Mestre Bimby.

Cílem mestre Camisy bylo vytvoření organizace, která se neustále rozvíjí, ale zároveň vychází z tradic, které uchovává a přizpůsobuje změnám v současné společnosti. Tréninky se tak orientují jak na novější styl capoeiry Regional vypracovaný mestre Bimbou, tak i na tradiční pojetí capoeiry Angola.

Ve skupině Abadá-capoeira je kladen velký důraz na kvalitu výuky studentů. Všichni lektoři musí pravidelně absolvovat workshopy s brazilskými instruktory a neustále se rozvíjet.

V neposlední řadě se Abadá-capoeira věnuje sociálním projektům zaměřeným na děti ze sociálně slabých vrstev, projektům na ochranu pralesů a dalším aktuálním globálním problémům.